Умови доступності закладу освіти для осіб з ООП

Гімназія №260 міста Києва забезпечує здобувачів освіти з особливими освітніми потребами інклюзивним освітнім середовищем:

 • необхідними ресурсами освітнього процесу, що відповідають ліцензійним та акредитаційним вимогам;
 • умовами доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Заклад освіти за потреби утворює інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей (стаття 20 Закону України «Про освіту»). Станом на 01.01.2024 року в гімназії функціонує 30 інклюзивних класів, у яких навчаються 42 дитини з особливими освітніми потребами.

Право на доступну освіту зазначеної категорії дітей за бажанням батьків може реалізовуватися шляхом організації індивідуальної форми навчання. Станом на 01.01.2024 в гімназії за індивідуальною формою навчання навчаються діти з особливими освітніми потребами: 6 учнів (педагогічний патронаж), 2 учні (екстернат).

Заклад освіти за потреби утворює інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей (стаття 20 Закону України «Про освіту»).

Практичне впровадження інклюзивного середовища базується на принципах універсального дизайну та розумного пристосування.

Зокрема шкільний освітній процес відповідає широкому спектру індивідуальних можливостей здобувачів освіти; забезпечує гнучку методику навчання, викладання та подання матеріалу; доступні та гнучкі навчальні плани й програми.

Навчальні матеріали прості та чіткі у використанні незалежно від навичок та досвіду здобувачів освіти.

Забезпечується урахування різного впливу шкільного середовища на «сенсорний досвід» дитини; використання кольору, світла, звуків, текстури; легкий доступ до інформаційно-комунікативних технологій.

Здобувачі освіти мають вдосталь часу, щоб надати відповідь на питання; використання навчального програмного забезпечення, яке має вказівки/застереження, коли здобувач освіти робить неправильний вибір.

Дизайн гімназії в основному враховує наявність необхідного розміру і простору при підході, під’їзді та різноманітних маніпуляціях, з огляду на антропометричні характеристики, стан та мобільність користувача.

Наявність необхідного розміру і простору:

 • доступні навчальні місця для здобувачів освіти, у тому числі з прилеглим простором для асистентів вчителів;
 • меблі, фурнітура та обладнання, що підтримують широкий спектр навчання та навчальних методик;
 • можливість регулювання середовища (наприклад, освітлення) для різноманітних потреб здобувачів освіти у навчанні та інше.

У закладі освіти створено необхідні умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами:

 • затишні, ошатні класні кімнати на трьох поверхах закладу освіти (на першому поверсі класи для дітей з порушенням опорно-рухового апарату);
 • внутрішні туалети на трьох поверхах закладу освіти (на першому, на другому і третьому поверхах (початкова школа) облаштовано шість туалетів для дітей з порушенням опорно-рухового апарату);
 • ресурсна кімната обладнана необхідним обладнанням та розташована на першому поверсі закладу освіти;
 • роздягальні в класних кімнатах;
 • шкільна їдальня та спортивні зали на першому поверсі;
 • на одному вході до гімназії розташовано пандус для колісних крісел.

Освітній процес у разі потреби забезпечується навчальною, методичною та науковою літературою на паперових та електронних носіях завдяки фондам бібліотеки.

Для якісного соціально-психологічного та психолого-медико-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, батьків та педагогів у штаті закладу є посади лікаря-педіатра, сестри медичної, практичного психолога, соціального педагога. Логопед, дефектолог, реабілітолог працюють у закладі освіти на підставі заключених з ними договорів на проведення (надання) корекційно-розвиткових занять (послуг).

Корекційно-розвиткові заняття проводять практичний психолог, логопед, дефектолог, реабілітолог у відповідності до складеного розкладу, погодженого з батьками учнів з особливими освітніми потребами.