ЩЕ РАЗ ПРО ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

На численні прохання освітян і батьківської громадськості надаємо роз'яснення щодо порядку прийому докуменітв і зарахування дітей до закладів освіти міста Києва, передбаченого Листом Департаменту освіти і науки від 23 квітня 2020 р. № 063-2282.
Система електронного запису дітей до садочків Києва відновить свою роботу з 1️⃣8️⃣травня 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ року

1. Прийом дітей до садочків розпочнеться розсилкою електронних запрошень відповідно до черговості заявок. Протягом 10 календарних днів батьки мають надати погодження в електронному кабінеті.
  2. Електронні запрошення, що були надіслані батькам дошкільнят до оголошення карантину, є дійсними.
  3. Після відновлення роботи закладів дошкільної освіти для зарахування дитини до садочка батькам необхідно надати пакет документів відповідно до графіків прийому, затверджених керівником у 14-денний термін після зняття карантинних обмежень.
  4. Керівники закладів дошкільної освіти здійснюють моніторинг даних щодо згоди батьків на зарахування дитини до дитсадка та інформують їх електронним листом про дату і час прийому у садочку.
  5. Батьки, в свою чергу, підтверджують електронним листом погодження або перенесення дати і часу прийому.

Зарахування учнів до закладів загальної середньої освіти:

1. Прийом документів від батьків майбутніх першокласників буде розпочато за умови фізичного повернення педагогічних колективів до приміщень закладів освіти.
  2. Термін прийому документів буде дотримано – не менше одного місяця з початку оголошення прийому;
  3. Першочергово зараховуватимуться усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, діти працівників цього закладу освіти, випускники дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності);
  4. Батьки майбутніх першокласників при поданні заяви про зарахування можуть не пред’являти документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків, якщо відомості про дитину містяться у реєстрі територіальної громади міста Києва, та адреса реєстрації відноситься до території обслуговування закладу освіти;
  5. Зарахування на вільні місця теж відбуватиметься із дотриманням вимог до проведення жеребкування.
  6. Заяву про зарахування до закладу освіти батьки (один з батьків дитини) подають особисто (пред’являючи документ, що посвідчує особу заявника).
  7. До заяви додаються: копія свідоцтва про народження дитини (під час подання документів пред’являється оригінал відповідного документа); оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о.
  8. Якщо відомості про дитину не містяться у реєстрі територіальної громади міста Києва відповідної території обслуговування, батьки пред’являють також оригінали документів, що підтверджують місце проживання дитини чи одного з батьків на території обслуговування закладу освіти.
  9. Через місяць після початку прийому документів до 1-х класів наказом керівника закладу освіти будуть зараховані всі діти, які мають право на першочергове зарахування, батьками яких будуть подані (пред’явлені) до закладів освіти оригінали вищеперерахованих документів.
  10. Одночасно з дітьми, які мають право на першочергове зарахування, на вільні місця (у разі їх наявності) зараховуються діти, якщо кількість поданих заяв не перевищує загальну кількість місць у перших класах.
  11. У разі, якщо кількість бажаючих здобувати освіту в закладі перевищує кількість наявних місць в 1-х класах, жеребкування на вільні місця проводиться через 5 днів після оприлюднення списку зарахованих учнів.

Наказ про зарахування учнів за результатами жеребкування видається через 5 днів після проведення жеребкування за умови надання до закладу освіти оригіналів документів.
Прийом майбутніх першокласників до закладів загальної середньої освіти буде завершено максимально через 42 (43) дні після його оголошення.

Заяви на конкурсні випробування до 5-х класів закладів загальної середньої освіти ІІ та ІІ-ІІІ ступенів навчання та новоутворених 5-х класів подаються в електронному вигляді з 1️⃣5️⃣по 3️⃣1️⃣травня.
Рекомендуємо перше конкурсне випробування провести 5 червня (у разі можливості фізичного повернення учасників освітнього процесу до приміщень закладів освіти); друге (якщо таке передбачено закладом освіти) - 10 червня.
Зарахування до 10-х класів закладу освіти І-ІІІ або ІІ-ІІІ ступенів здійснюється після оголошення наказу про переведення учнів 9 класу цього закладу освіти (які виявили намір продовжити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти).
Зарахування на вільні місця до 10-х класів закладів освіти І-ІІІ або ІІ-ІІІ ступенів (за їх наявності) та 10-х класів закладів освіти ІІІ ступеня здійснюється за результатами конкурсу.
Шановні батьки, слідкуйте за інформацією щодо особливостей прийому до закладів освіти, наявності вільних місць тощо, що розміщена на веб-сайтах закладів освіти!
Також просимо приходити до закладу освіти відповідно до погодженої дати, за умови задовільного стану здоров'я, у засобах індивідуального захисту (маска, рукавички), з розумінням поставитися до проведення процедури температурного скринінгу та інших обмежувальних заходів !